Menü Kapat

Çatlak Tedavisi

çatlak tedavisi

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi; Çatlak daha çok kadınları etkileyen bir cilt problemidir. Kadınlarda daha fazla görülmesinin nedeni hormonlardır.

Kadınlarda yük

çatlak tedavisi
çatlak tedavisi

sek seviyede olan bazı hormonlar çatlaklara neden olur. Çatlaklar hızlı kilo alınıp verilen durumlarda da görülebilir. Gebelik sonrası karın çatlaklarına sık rastlanır. Çatlaklar en çok karın bölgesinde gözlenir. Basen ve bacaklar başka bir çatlak bölgesidir. Sırt ve göğüste çatlak görülen vücut bölgelerindendir.

Çatlaklar ilk oluştukları zaman mor ve kırmızı renklidir. Zaman içinde renkleri açılarak gri renk alırlar. Eski çatlaklar sedef, gri renkli gözlenir.

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisi

Karbondioksit Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi yüz güldürücü sonuçları nedeniyle kozmetik dermatoloji pratiğine girmiştir. Eski veya yeni tüm çatlak tedavisinde kullanılabilir. özellikle basen ve bacak çatlaklarında çok başarılıdır. Karın çatlakları için biraz daha fazla seans gerekebilir. Bazen bir seansta bile istenen sonuç alınabilmektedir. çatlakların tedavisi bilindiği gibi zor bir tedavisidir. çok etkili sayılabilecek hiçbir yöntem yoktur. Bu nedenle karbondioksit fraksiyonel lazer sonuçları çatlaklar  için için umut vericidir.

Lazer Nasıl Uygulanır?

Çatlakların durumuna ve cildin yapısına bağlı olarak seans sayısı değişir. Seans öncesi alan temizlenir ve lokal anestezik krem uygulanır. Tüm vücut çatlaklarına bir seansta uygulama yapılabilir. İşlem kısa sürer. Çok yaygın çatlak olan kişilerde bile 15-20 dakikada işlem biter. Uygulama sonrası yapılan yerde noktasal tarzda kabuklanma olur. Kabuklar 3-4 gün sonra dökülmeye başlar. Bu sırada bölgeyi nemlendirici kremlerle nemlendirmek iyi olur. Sonra soyulma aşaması başlar. Kahverengi kabuklar dökülmeye başlar. Dökülen alanlardan daha canlı ve çatlak görünümü azalmış yeni cilt oluşmuştur. Bir sonraki seans genellikle bir ay sonra yapılmaktadır. Seans sayısı cildin durumuna göre değişir.

Video Lazer Çatlak Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Çatlak Tedavisi Fiyatları

Fraksiyonel lazerle çatlak giderme işlemi  bölgenin genişliğine göre fiyatlandırılır. Yani alan ne kadar genişse yapılacak lazer uygulaması o kadar artar. Bu nedenle fiyat bölgeye göre değişkenlik gösterir. Lazer çatlak giderme işleminin fiyatları 300 – 1200 TL arasında değişkenlik gösterir. Bir bölge için üç yada altı seanslık paket fiyatlarda vardır. En doğrusu doktordan ücretsiz randevu alıp yüz yüze görüşmektir. Bunun için yandaki formu doldurunuz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: Çatlak Tedavisi - Lazer Çatlak Tedavisi Kesin Çözüm - Daphne Lazer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir