Menü Kapat

Cilt Bakımı

cilt bakımı

Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı için yeni silkpeel yöntemini öneriyoruz.

Cilt bakımı öncelikle cildimiz korumakla başlar. Cildimizde hasar oluşturan ve görünümünü bozan etkenlerden korumakla yüksek derecede cilt bakımı sağlarız. Bu nedenle öncelikle cildimiz nasıl koruyacağımıza göz atalım.

cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt Dış Etkenlerden Nasıl Korunur?

Güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız.

Bunun için güneşli havalarda düzenli olarak güneş koruyucu kullanmalısınız. Güneşin çok fazla olduğu zamanlarda güneşe çıkmayın. Gölge yerleri tercih edin. Güneş ışığını yansıtan elbiseler giyinin. Güneş gözlüğü kullanın. Gözleriniz kısmak göz çevresi kırışıklıklarına neden olur.

Sigara içmeyin

Sigara cildimiz olumsuz etkileyen etkenlerden biridir. Sigaranın cilt üzerine toksik etkileri vardır. Ayrıca sigara içme esnasında dudak üstü kırışıklıkları oluşur. Sigara cildin gerginliğini sağlayan kollojenin yapımını olumsuz etkiler. Bu etki kırışıklıklara zemin hazılar.

Cildiniz her gün temizleyin

Her gün cildiniz temizlemek cildinize iyi gelir. Fakat bu konuda abartılı davranmayın. örneğin çok uzun süre banyo yapmak doğru bir uygulama değildir. Cildinizi aşırı sıcak su ile yıkamayın. Ilık suyu tercih edin. çok sert sabunları kullanmayın. P.H değeri orta sabunları kullanın. Deterjanlardan kaçının. Traş olurken cildinzi aşırı tahriş etmeyin. Mutlaka traş sabunu veya traş köpüğü kullanın. Banyodan ve traştan sonra cildinize nemlendiriciler sürün.

Sağlıklı yiyecekler tüketmeye çalışın

Meyve sebze tüketmeyi ihmal etmeyin. Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının.

Bol su için

Stres seviyenizi azaltın

Spor yapın

Yukarıdaki uygulamaların tümü hem cilt sağlığınızı hem de genel sağlığınızı olumlu etkiler. Fraksiyonel Lazer Uygulamalarına göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir