Menü Kapat

Cilt Gençleştirme

cilt gençleştirme

Cilt Gençleştirme

Lazer Cilt Gençleştirme; Cildimiz zaman içinde yıpranır. Yaşla birlikte cilt lekeleri oluşur. Cildin gerginliği azalır.

Cilt Gençleştirme
Cilt Gençleştirme

Cilt Neden yaşlanır?

Cilt gevşer. Ciltte hafif kırışıklıklar oluşur. Zamanla bu kırışıklıklar derinleşir ve derin kırışıklıklar oluşur. Tüm bunlar cildimize etki eden dış etkenlerle oluşur. Dış etkenlerin başında güneş gelir. Sıcak, soğuk, nem, rüzgâr, kuru hava ve kimyasal maddeler cildimizde yaşlanmaya neden olmaktadır.

Cilt Yaşlanması Geciktirilebilir mi?

Ciltteki yaşlanmayı geciktirmenin bir yolu cilt bakımıdır. Cilt bakımı her gün yapılmalı dış etkilere karşı cilt korunmalıdır. Cildimizi koruyacak pratik önlemlere birkaç örnek verelim. örneğin güneşli bir yerde yaşıyorsanız dışarı çıkarken güneş koruyucu kullanmalısınız.

Aşırı güneşte kalmamalısınız. Cildinize günlük nemlendirici kremler sürebilesiniz. Bol su içmek cildi nemlendirir. Cildinizi aşırı kapatan makyaj malzemeleri kullanmamalısınız. Makyaj malzemelerini işiniz bitince mutlaka temizlemelisiniz.

Yaşlanma Kaçınılmazdır

Tüm koruyucu önlemlere rağmen cildin yaşlanması kaçınılmazdır. Ciltte oluşan yaşlanmayı azaltmak veya bir kısmını tamamen iyileştirmek günümüz teknolojisi ile mümkün olmuştur.

Lazerle Cilt Gençleştirme

Karbondioksit fraksiyonel lazer cilt gençleştirme tedavisi için kullanılmaya başlamıştır.

Bazen bir seans uygulama bile cilt gençleştirme için yeterli olabilmektedir. Fraksiyonel lazer ciltte minik sütunlar halinde nekroz alanları yaratır. Bu alanları hemen yanındaki cilt dokusu tamir eder. Bu sayede cilt yenilenir. Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra cilt daha parlak ve daha pürüzsüz görünür. Ciltte zaman içinde oluşan lekeli görünüm kaybolur.

Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra ince cilt kırışıklıklarında azalma gözlenir. Cilt lekeleri azalır. Ciltteki genişlemiş gözenekler sıkılaşır. Cildin gerginliği belirgin olarak artar. Ciltte genç kollojen yapımı artar. Cilt daha yumuşak ve pürüzsüz olur. Tüm bu etkiler cildi eskisinden daha canlı ve parlak yapar. Fraksiyonel lazer cilt gençleştirme amacıyla ayda bir kere uygulanır. Uygulama sayısı cildin durumuna ve ihtiyacına göre değişir.

Lazer Cilt Gençleştirme Uygulaması

Lazer cilt gençleştirme özellikle 30 yaşından sonra yıpranmış, güneş lekeleri  ve ince kırışıklıklar oluşmuş ciltlerde önerilir. En iyi aday cilt rengi açık kimselerdir. Yandaki formu doldurup ücretsiz ön görüşme randevusu alınız. Bu randevuda dermatoloji uzmanı cildinizi değerlendirir. Fraksiyonel lazeden fayda görüp görmeyeceğiniz araştırılır.

Video Lazer Cit Gençleştirme

Uygulamaya karar verilirse tüm yüze lokal anestezik krem uygulanır. Yaklaşık 45 dakika sonra uygulamaya geçilir. Uygulama çok hafif de olsa ağrılıdır. Buz ve soğuk jel uygulamaları yanma duygusunu azaltır. Bir iki saat içinde bu yanma ve ağrı kaybolur. Uygulama sırasında cilt tamamen taranmaktadır. Bir iki gün içinde kahve renkli kabuklanma olur. Kabuklanma iki günden sonra dökülmeye bırakır. Bu evrede cilt çok kurur. Nemlendirici kremler günde 4-5 defa sürülebilir. Bir hafta sonra tam olarak iyileşme biter.

1 Comment

  1. Geri bildirim: Cilt Gençleştirme - Lazer Cilt Yenileme - Daphne Lazer Acıbadem Lazer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir