Menü Kapat

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon denince  ilk akla gelen bölgeler sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, genital , kuyruk sokumu bölgeleridir.

Erkeklerde tüm vücuda epilasyon yapılabilir. Bizim merkezlerimizde erkek lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamalar için tüm merkezlerimizde diode lazer bulunmaktadır.

erkek lazer epilasyon sonrası
erkek lazer epilasyon sonrası

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal üstü lazer epilasyon uygulamaları kişinin ihtiyacına göre yapılan uygulamalardır. çoğu erkek bu bölgedeki kılları klasik yöntemlerle almaktadır. En çok kullanılan yöntem berberlerde iple almadır. Cımbız diğer sık kullanılan yöntemdir. Bu yöntemlerden sıkılan kişiler günümüzde lazer epilasyonu tercih etmektedir. Lazer epilasyon sakal üstünde kalıcı sonuçlar sağlayan epilasyon yöntemidir. Tüm yüz bölgesinde olduğu gibi sakal üstü bölgesinde diode lazer yöntemini öneriyoruz.

sakal üstü lazer epilasyon
sakal üstü lazer epilasyon

Diode lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki tüyler kısaltılır. Kısaltmadan sonra sakal üstü çizgisi oluşturulur. çizgi beyaz makyaj kalemi ile çizilir. Bu şekle aynada bakıp onay alındıktan sonra lazer epilasyon işlemine başlanır.

Kaç Seans Gerekir?

Lazer epilasyon sakal üstü uygulaması 10 seansa kadar yapılabilir. İşlemden sonra kılların dökülmesi beklenir. Cımbızla bu kıllar yolunmamalıdır. Seans aralıklar yaklaşık 1 aydır.

Sırt Lazer Epilasyon

Sırt kıllanması birçok erkekte gözlenen genetik bir tüylenmedir. Bazen sırt bölgesinde tüylenme aşırıdır. Kişinin sosyal hayatını etkileyebilir. Bu durumlarda erkekler bu tüyleri azaltmak isterler.

Azaltma Seyreltme

Sırt tüylerini azaltama ve seyreltme lazer epilasyon yöntemi ile mümkündür. Sırt bölgesine yapılan uygulamalarda sıfır tüy hedefi koymak doğru olmaz. çok iyi sonuçlarda bile bir miktar ince tüy kalabileceğini bilmelisiniz. Sırt derisi kalın bir deridir. Kıl kökleri ise cildin altlarına yerleşmiştir. Bu nedenle bu bölgeye kadar ulaşabilen lazer cihazları ile epilasyon yapılmalıdır. Bu lazer cihazı diode lazer cihazıdır. Bu nedenlerle biz sırt bölgesinde diode lazer epilasyon yöntemini uyguluyoruz.

Kaç Seans Gerekir?

Sırt bölgesinde ortalama 6 seans çoğunlukla yeterli olur. Daha ileri sonuçlar alınmak istenirse bu sayı 10 seansa kadar çıkabilir. Fakat bizim gözlemimiz çoğunlukla 6 seans yeterlidir. özellikle sosyal açıdan önemli rahatlama sağlayan bir lazer epilasyon uygulamasıdır.

Göğüs Lazer Epilasyon

Göğüs bölgesinde erkekte genetik kökenli tüylenme gözlenir. Kadında göğüste yaygın kıllanma her zaman hormonal kökenlidir. Göğüs lazer epilasyon uygulamaları her iki cinste de başarılıdır.

Çoğu erkek göğüsteki kılları azaltmak için ya da seyreltmek için lazer epilasyon uygulatır. Çoğunun amacı tüylerin tamamen yok olması değildir. Bu nedenle kişinin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenir.

Kaç Seans Gerekir?

6-10 seansa kadar uygulama yapılabilir. Bazen 3-4 seansın yaptıran kişinin ihtiyacına karşıladığını söyleyebiliriz. Göğüs bölgesi sırt bölgesine göre daha başarılı sonuçların alındığı bölgelerden biridir. İşlemden 4-5 gün önce göğüs kıllarını kısaltmanız ve seansa hazır gelmenizi öneririz.

Lazer Epilasyon Genel Bilgi

Kaç seans gereklidir?

Laser enerjisi sadece büyüme dönemindeki kıllara etki ettiğinden ortalama 6-8 seans tekrarı gerekli olmaktadır. Seans sayısı kişisel değişkenlikler gösterebilir.Seans aralıkları bölgeye ve kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 45 gündür.

Sonuçlar kalıcı mı dır?

Evet kalıcıdır. Yeni jenerasyon lazer uygulamaları 1990 lı yılların sonundan beri etkin olarak uygulanmaktadır. Şayet uygulanan bölgede başarılı sonuç alınmışsa bu sonuç sonraki zaman içinde de devam etmektedir. Aksini idda eden bildiriler yoktur. Bu sebeple lazer epilasyon kalıcı bir yöntem olarak kabul edilmektedir

Uygulanan bölgede deriye hasar verir mi?

Genel anlamda deride bir hasar oluşmaz. Sadece uygulanan bölgede geçici bir kızarıklık, kıl diplerinde hafif şişlik oluşabilir. Bu saatler içinde kaybolur.Nadiren birkaç gün sürebilir. Bölgeye kısa süreli soğuk uygulaması ve özel nemlendirici kremler problemi genellikle çözer. çoğunlukla evde bir iki gün krem uygulaması devam ettirilir. çok hassas ciltlerde ya da yüksek doz lazer uygulamalarında yüzeyel kabuklanma gözlenebilir. çoğunlukla bu kabuklanma günler içinde özel krem uygulamaları ile kaybolur.

Alexandrite lazer nedir?

Alexandirate lazer 755 nanometre dalga boyundaki ışınlardan oluşmaktadır.Bu dalga boyu kılın yapısında bulunan melanin pigmenti(siyah boya maddesi) tarafından yoğun şekilde emilen ışın demetlerini içerir. Bu sayede lazer epilasyonla amaçlanan kıl kökü tahribatı sağlanabilir. Alexandrite lazer daha çok kozmetik epilasyon olarak bilinen bölgelerde yani koltuk altı, bacak, bikini bölgesinde ve açık ten renkli kişilerde tercih edilir.

Diode lazer nedir?

Diode lazer 810 nm dalga boyundaki lazer ışınlarını içerir. Bu lazer ciltte alexandrite lazerden daha derine iner. Bu avantajı sayesinde sırt, yüz, omuz ve kol gibi kılların derin yerleşimli olduğu bölgelerde alexandrite lazerden daha başarılıdır. En çok tercih edilen lazerlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir