Menü Kapat

Fraksiyonel Lazer

karbondioksit fraksiyonel lazer

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer tedavileri son yıllarda kullanılmaya başlamıştır. Sık yapılan kozmetik uygulamalardan biri olmuştur. Bunun nedeni başarılı sonuçlarıdır. Birçok uzman doktor cilt yenilemek için karbondioksit fraksiyonel lazeri kullanılmaktadır.

fraksiyonel lazer
fraksiyonel lazer

Fraksiyonel Lazer Hangi Durumlarda kullanılır?

Cilt gençleştirme tedavilerinde altın standart tedaviler arasına girmeye adaydır. Fraksiyonel lazerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de sivilce izleri, sivilce lekeleri tedavisidir. çatlak tedavisi için fraksiyonel lazer kullanılmaktadır. Çatlak tedavisi gibi zor bir alanda bile elde edilen sonuçlar çok başarılıdır. Fraksiyonel lazerin kullanıldığı diğer tedaviler; ameliyat izi, yara izi, yanık izi, jilet izleridir.

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer

Karbondioksit lazer uygulaması öteki fraksiyonel lazer uygulamalarından fazla kullanılmaktadır. Bu lazer tipi cildin derin tabakalarına etki edebilir. Karbondioksit fraksiyonel lazer uygulaması derin sivilce izi tedavisi için kullanılabilir. Cildin alt tabakasındaki lekelerin tedavisi için uygulanabilir. İz ve leke tedavisinde birçok yöntem kullanıldı. Karbondioksit fraksiyonel sonuçları ile ön plana çıkmaktadır. Klasik karbondioksit lazer uygulaması bu yöntemlerden biridir. Karbondioksit lazer klasik lazerlerin yerini aldı. Bunun nedeni yan etki ihtimalinin düşük olması ve iyileşme sürecinin kısalığıdır.

Cilt Kırışıklıkları

Karbondioksit lazer ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Derin cilt kırışıklıklarında etkinlik sınırlıdır. İnce kırışıklıklarda ise sonuçlar tatmin edicidir. Gözenek sıkılaştırmada fraksiyonel lazer çok sık başvurulan yöntemlerden biridir.

Genişlemiş gözenekler tedavi sonrası sıkılaşır. Fraksiyonel lazer uygulanan alanda cilt renginde açılma gözlenir. Bu özelliği nedeniyle göz altı morluklarını tedavisinde kullanılmaktadır. Birkaç seansta bile gözaltı morlukları açılıp normale dönebilir.
Karbondioksit fraksiyonel 1-6 eans uygulanabilir. Uygulama hangi amaçla yapılıyorsa ihtiyaca göre seans ayısı belirlenir.

Cilt Gençleştirme

Cilt gençleştirme için bazen bir seans bile yeterli olabilir. Sivilce izleri için ortalama sonuç için 4 seans gerekmektedir. Jilet izi, yara izi, ameliyat izi gibi scar dokularında ise 6 seans uygulama yapılabilmektedir. Fraksiyonal lazer seansından önce güneşlenmemek ve bronz olmamak gerekir. Cilt hassasiyeti olan veya sedef, vitiligo gibi cilt hastalığı olan kişilerde bu lazer uygulanmaz. Aktif herpes yani uçuk durumunda seans ertelenir. Hastalık geçtikten sonra uygulama yapılabilir.

Fraksiyonel Lazer Öncesi Sonrası

İşlem yapılacak alana 1 saat öncesinden anestezik krem sürülür. Bu sayede işlem sırasında ağrı minimum seviyeye indirilir. İşlemden önce ve sonra buz torbalarıyla bölge soğutulur. Lazer seansından sonra ise bu bölge nemlendirici kremlerle nemlendirilir. İlk iki gün kızarıklık ve hafif şişlik oluşabilir. Zamanla reaksiyonlar azalır ve 1 haftada iyileşme tamamlanır. Bir ay sonra ikinci seans uygulanır. Seanstan sonra güneş koruyucuları kullanılmalıdır. Güneşe çıkılmamalıdır. Fraksiyonel lazer fiyatları için merkezlerimize başvurmanız gerekmektedir.

Fraksiyonel lazer fiyatları

Farksiyonel lazer fiyatı uygulama yapılan işleme göre değişmektedir. Fraksiyonel Lazer uygulamaları bilindiği gibi çeşitli amaçlarla uygulanmaktadır. Cilt gençleştirme uygulamaları tüm yüze yapılır. Cilt gençleştirme tüm yüz fiyatları sabittir. Gözenek sıkılaştırma fiyatları tüm yüz bölgesine uygulanan fiyat ile aynıdır. Sivilce izleri ciltteki yaygınlığına ve uygulanan alana göre fiyatlandırılır. çatlak tedavisi fiyatları uygulama alnının genişliğine göre değişmektedir. İz tedavisi fiyatı da aynı şekilde belirlenir.

Fraksiyonel lazer sonuçları

Fraksiyonel lazer sonuçları ile tüm dünyada etkinliğini ispatlamış bir lazerdir. Bu lazerin iki tipi vardır. Karbondioksit fraksiyonel lazer olarak bilinen lazer diğerlerinden daha derine indiğinden daha başarılıdır. Biz bu lazer ile karbondioksit lazeri anlıyoruz. Aşağıda karbondioksit fraksiyonel lazerin sonuçları anlatılmıştır.

Akne İzleri Sonuçları

Karbondioksit lazer sivilce ve akne izlerini başarı ile geçirmektedir. Sivilce izleri tedavisi zor izlerdir. Bazen cildin derin tabakaları bile sivilce izlerinden etkilenmiştir. Karbondioksit fraksiyonel lazer bu tabakalara kadar etki edebilir. Sivilce izleri tedavisinde bu lazer önemli iyileşme sağlar. Birçok bilimsel çalışma bu lazerin sivilce izleri tedavisinde çok önemli iyileşme sağladığını göstermiştir.

Çatlak Tedavisi Sonuçları

Fraksiyonel lazerin bir başka kullanım alanı çatlak tedavisidir. Cilt çatlakları tedavisi zor kozmetik sorunlardandır. Çatlakların tevdisinde bilinen tedavi veya çözüm yoktur. Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi için oldukça iyi bir çözümdür. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrası bir kısım çatlak tamamen kaybolur. Çatlakların bir kısmı ise azalır. Birçok doktor çatlak tedavisi için fraksiyonel lazeri önermektedir.

Cilt Gençleştirme Sonuçları

Cilt gençleştirme lazer ile çok daha kolay ve pratik hale gelmiştir. Fraksiyonel uygulamasından sonra cilt kendi kendini yeniler. Cilt yenileme sonrası ciltte birçok olumlu değişim olur. Cilt daha genç, daha gergin, daha lekesiz ve daha parlak gözlenir. Cilt gençleştirme için bu lazer tüm dünyada en belli başlı yöntem haline gelmektedir.

Gözenek Sıkılaştırma Sonuçları

Genişlemiş gözenekler bu yöntem  ile bir tedavide bile sıkılaşmaktadır. Göz altı morluklarında bir iki seansta başarı çok yüksektir. Başka bir tedavi alanı cilt izleridir. Jilet izi, ameliyat izi, yara, yanık izi gibi ciltte çeşitli nedenlerle izler oluşabilir. Bu izlerin kozmetik olarak görüntüsünün düzelmesi birçok kişi için yeterli olmaktadır. Bu lazer bu izlerin tedavisinde önerilmektedir.

2 Comments

  1. Geri bildirim: 1 Göz Altı Morluk Tedavisi - 2 Daphne Lazer - 3 Karbondioksit Lazer

  2. Geri bildirim: Karbondiosit Fraksiyonel Lazer Tedavileri - Daphne Lazer, Acıbadem Lazer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir