Menü Kapat

Kadın Erkek Epilasyonu

Kadın Erkek Epilasyonu

Kadın Erkek Epilasyonu; kadınlar ve erkekler için epilasyon uygulamaları hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Kadın Epilasyonu - Tüm vücut, koltuk altı lazer epilasyon
Kadın Epilasyonu – Tüm vücut, koltuk altı lazer epilasyon

Daha fazla ağda yaptırmak istemiyor musunuz?
Jilet size göre değil mi?
Tüy dökücü krem kullanmaktan sıkıldınız mı?
Epilatör canınızı acıtıyor mu?
Kalıcı bir yöntem mi arıyorsunuz?
O halde, lazer epilasyon sizin için en uygun yöntemdir.

Lazer epilasyon tüm bu uygulamalar için harcayacağınız değerli zamanınızı size kazandıracaktır. Lazer epilasyon sizi özgürleştirir. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon yapar. Bu nedenle, klasik tüy alma yöntemlerinden daha ucuz bir yöntemidir.

Lazer epilasyon çoğunlukla kozmetik amaçla uygulanır. Lazer epilasyon hormon bozukluğu sonucunda oluşan tüylenme için tedavi edicidir. Lazer epilasyon kıl batması tedavisinde en etkili yöntemdir. Lazer enerjisi cilde uygulanır. Lazer tüylerin köklerine etki eder. Melanin kıl köklerine gelen lazer enerjisini emer. Enerji kökte birikir. Kıl kökleri yüksek derecede ısınır. Kıl kökü ısı ile harap olur. Kıl kökleri bundan sonra kıl üretemez.

Kadın lazer epilasyon

Kadınlar istenmeyen vücut tüylerine karşı uzun süredir savaşmaktadır. Bu savaş insanlık tarihi kadar eskidir. Kadınlar için vücudun görülür bölgelerindeki tüyler hiç istenmeyen bir durumdur. Kadınlardan bu tüylerden hemen kalıcı olarak kurtulmak isterler. Kadın vücudundaki tüylenmenin birçok nedeni vardır. Bunların başında genetik faktörler gelir. Polikistik over hastalığı gibi hormonal bozukluklarda kadın vücudunda tüylenme yapabilir. Tüylenme nedeni ne olursa olsun birçok kadın vücudundaki tüylerden kurtulmak istemektedir.

Kalıcı Epilasyon

Kadınlar istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istemektedir. Birçok kadın istenmeyen tüylerden kurtulmak için en hızlı yolu arar. Günümüzde bunun en iyi yolu lazer epilasyondur. Kadın lazer epilasyonu erkeklerden daha başarılıdır. çünkü erkek kıl kökleri kadınlara göre daha güçlüdür. Kadınlarda erkeklerden daha az testesteron ve türevi hormon vardır. Lazer epilasyon bilindiği gibi kılların köküne etki eder. Bu nedenle Lazer epilasyon kadınlarda daha başarılıdır.

Erkek lazer epilasyon

Kadın Erkek Epilasyonu - erkek lazer epilasyonu göğüs bölgesi diode lazer
Kadın Erkek Epilasyonu – erkek lazer epilasyonu göğüs bölgesi diode lazer

Erkeklerde lazer epilasyon uygulamalarından faydalanmaktadır. Erkek lazer epilasyonu en çok sırt, omuz, göğüs, kuyruk sokumu, sakal üstü ve genital bölgeye yapılmaktadır.

Erkeklerde lazer epilasyon kadınlardan daha az başarılıdır. Fakat erkeklerin çoğu vücutlarında tam kılsızlık istemediklerinden sonuçlar yeterli ve tatmin edicidir.

Kalıcı Epilasyon

Erkek lazer epilasyonunun kadındaki başarıya ulaşamamasının birkaç teknik nedeni vardır. Birincisi erkek derisinin daha kalın olmasıdır. Deri kalın olunca lazer enerjisi yeterli düzeyde kıl köklerine ulaşamaz. Bu nedenle epilasyon yeterli güçte olmaz. Bu faktörü aşmak için biz erkeklerde daha başarılı olan diode lazerleri kullanıyoruz. İkinci neden ise erkeklik hormonu olarak bilinen testesteron hormonunun kıl köklerini tekrar aktive edici özelliğidir. Bu iki neden kişisel farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle erkeklerde lazer epilasyon sonuçları biraz daha kişisel faktörlerle ilgilidir.

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Tedavi edilecek alan temizlenir. Bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır. Laser enerjisi deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emilir. Saniyeden daha kısa sürede etki edilen kıl kökleri etkisiz hale getirilir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Tedaviden sonra, en fazla onbeş gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür. işlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.

Neden birden fazla seans gerekmektedir?

Vücudumuzdaki kılların, doğum(ANAGEN), gelişme (KATAGEN) ve ölüm(TELOGEN) gibi birbirinden değişik yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede değişik evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Laser sadece büyüme fazındaki tüylerde etkilidir. Kılınlazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için , lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide değişik bölgelerde değişmektedir.

Lazer epilasyonun alternatifi var mıdır?

Evet, kalıcı olmayan traş,tüy dökücü kremler, ağda gibi metotlar alternatif yöntemlerdir. İğneli epilasyon kalıcı bir yöntemdir fakat ağrılıdır, uzun zaman alır, geniş alanlarda uygulama zordur, yapana çok bağımlıdır ve doğru uygulanmazsa leke bırakma ihtimali fazladır.

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan en az 1 ay öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kıllar kökünden yolunmamış olmalıdır. Son Bir, bir buçuk ay içinde solaryuma gidilmemiş, güneş banyosu yapılmamış olmalıdır. Deri uygulama esnasında bronz olmamalıdır. Bayanlarda adet döneminde uygulama ağrılı olabileceğinden tercih edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir