Menü Kapat

Kadın Lazer Epilasyonu

lazer epilasyon kadın

Kadın Lazer Epilasyonu

Kadın Lazer Epilasyonu uygulamaları en çok aşağıdaki bölgelere yapılmaktadır. Kadınlar kozmetik ve bazende zorunluluk sebebiyle bu bölgelere epilasyon yaptırmayı tercih ederler.

Kadın Lazer Epilasyonu - Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması
Kadın Lazer Epilasyonu – Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması

Koltukaltı Lazer Epilasyon

Kadın Lazer Epilasyonu en çok yapılan bölge koltuk altıdır. Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon uygulaması lazer epilasyon uygulamasının en çok yapıldığı bölgedir. Koltuk altı bölgesinde lazer epilasyon çok başarılıdır. Bu bölgede ortalama 6 seans ile istenilen sonuca ulaşılır. Lazer epilasyon uygulaması hızlı bir işlemdir. İki koltuk altının lazer atışları ile taranması 5 dakikadan az sürer. Lazer seansı oldukça kısadır. Seanstan önce bölgeye sürülen deoderant ve parfümler silinir. Bölgedeki kıllar kısaltılır. Seansa gelmeden 4-5 gün önce kılları siz de evde kısaltabilirsiniz.

 

Jiletle kısaltmak pratiktir. Daha sonra koruyucu gözlükler takılarak işleme başlanır. Birçok merkezde koltuk altı bölgesi için alexandrite veya diode lazer kullanılmaktadır. İki lazer tipide bu bölgede başarılıdır. Lazer enerjisi deriden daha aşağı inmez. Bu nedenle derinin altında yerleşmiş lenf bezlerine lazer ulaşamaz. Ulaşsa bile sağlığa zararlı olmayan lazerlerin koltuk altı lenf bezlerine bir etkisi olmaz. Bu konuda endişeye kapılmaya gerek yoktur.

Kıl dönmelerinde Lazer Epilasyon

Koltuk altında kozmetik amaçlar dışında da Lazer epilasyon yapılmaktadır. Bazı tıbbi hastalıklarda lazer epilasyon yapılır. Bunlardan bir tanesi Psodofolikülitis Barba hastalığıdır. Bazı kişilerde kılların ters büyümesi ve sürekli kıl kökü iltihabı sonucu bu hastalık oluşur. Bu hastalığın günümüzdeki en iyi tedavisi lazer epilasyondur. Yine bu hastalık kadar ağır olmasa bile koltuk altı kılları bazı kişilerde batıklara neden olur. Koltuk altı kıl batıklarının en iyi tedavisi lazer epilasyondur.

 

Bacak lazer epilasyon

Kadın Lazer Epilasyon uygulamasında bacak oldukça fazlaca uygulama yaptığımız bir alandır. Bacak bölgesi, lazer epilasyon uygulamalarına iyi yanıt veren bölgelerden biridir. Alt bacak kılları daha kalındır. üst bacakta kalçalara doğru daha ince kıllar gözlenir. İç bacak ve alt bacak lazer epilasyona daha iyi yanıt verir.

Genel olarak bacak lazer epilasyonu en başarılı lazer epilasyon uygulamalarından biridir. Bacak lazer epilasyon uygulaması iki bacak için 1-1,5 saat sürer. Bu süre klasik epilasyon uygulamalarından çok daha kısadır. Her iki bacak yüzeyi işem sırasında lazer atışlarıyla taranır. Boşluk bırakılmaz. Bu nedenle kontrol seansına gerek kalmaz. Bu bölgede en çok diode ve alexandrite lazerler kullanılmaktadır. Her iki yöntemde başarılıdır. İnce tüylerin bulunduğu üst bacak alanlarında diode lazer daha başarılı olur. Bazı merkezler bu iki yöntemi kişiye göre kombine ederek kullanmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyonu Kaç Seansta Biter

Bacak bölgesine lazer epilasyon ortalama 6 seans uygulanır. Bu sayı çoğu kişi için yeterlidir. Bacak bölgesinde tüylenme çoğu zaman genetik kökenlidir. Genetik kökenli tüylenmede lazer epilasyon daha başarılıdır. Cilt rengi, tüy kalınlığı gibi etmenler başarıyı etkiler. Kullanılan lazerin cinsi ve markası başarıyı etkiler. Kullanılan lazer parametresi bacak lazer epilasyon uygulamalarında başarıyı etkileyen başka bir faktördür.

Bu nedenle gideceğiniz merkezi özenle seçmelisiniz. Bacak lazer epilasyon uygulaması tedavi amaçlı olarak ta kullanılmaktadır. Bacaktaki kıl dönmelerine, kıl batıklarına karşı lazer epilasyon kullanılır. özellikle kalça ve arka bacak bölgesinde batıklar oluşur. Batıkların tedavisinde lazer epilasyon son derece etkili bir yöntemdir. Batık tedavisinde günümüzde en etkili tedavi yöntemi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon batığa yol açan kılları yok ederek batık sorununu kökünden çözer.

Yüz lazer epilasyon

Yüz bölgesinde lazer epilasyon uygulamaları son yıllarda gelişen lazer epilasyon cihazları ile daha başarılı hale gelmiştir. Yüz bölgesi hormonal etkilere hassas bir bölgedir. Bu nedenle kadında hormon bozukluklarının etkisi ilk yüz bölgesinde fark edilir. Genellikle çene, boyun ve bıyık bölgeleri en çok tüylenme olan alanlardır.

Yüzde En Etkili Lazer Hangisi

Yüz bölgesindeki tüylenmelerde ince kıllar ve kalın kıllar beraberce bulunur. Bu nedenle hem ince hem kalın kıllara etki eden bir lazer cihazı kullanılmalıdır. Bu özelliklere sahip lazer cihazı diode lazerlerdir. Diode lazerler yüz epilasyonu için bizim önerdiğimiz epilasyon yöntemidir. Diode lazerin yüz, boyun, ense bölgelerinde başarısı yüksektir. çene, bıyık gibi lokal bölgelerde etkinlik yüksektir. İnce tüylerde artışa neden olmaması bu lazerin önemli bir avantajıdır. Hatta makul ölçüde ince tüylerde etkili bir lazerdir. İnce tüylerde azalma sağlar. Tüm uygulamalarda olduğu gibi kullanılan lazerin markası bu uygulama içinde önemlidir. Ayrıca kullanılan lazer dozları ve klinik protokolleri yüz lazer epilasyonundaki başarıyı arttırır. Bu nedenle yüz lazer epilasyonu için mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Hormon Bozukluklarında Lazer

Hormon bozukluğunun kadında en sık rastlanan nedeni polikstik over hastalığıdır. Nadir görülen bazı yumurtalık tümörleri de tüylenme nedeni olabilir. Bazı ilaçların kullanımı tüylenme nedeni olabilir. örneğin kortizon kullanımı tüylenme yapabilir. Hormonal etkinin şiddetine göre tüylenme hafif veya ağırdır. Hormonal tüylenme ilk olarak yüzde başlar sonra tüm vücuda yayılır. Hormonal tüylenmede mutlaka neden araştırılmalıdır. Araştırma sonucu bulunan etken tedavi edilir. Yüz bölgesinde Lazer epilasyon 6-10 seans uygulanır. Aylık periyotlar şeklinde uygulama yapılır. Bu bölgedeki kılların jilet ile kısaltılması uygundur. Sadece seans öncesi bir kez kullanılan jiletin herhangi bir artışa neden olmayacağı açıktır.

Kadın Bikini Genital Lazer Epilasyonu

Kadın Lazer Epilasyonu denince bu bölge ilk akla gelen bölgelerden biridir. Genital ve bikini bölgesinde lazer epilasyon çok başarılıdır. Koltuk altından sonra en çok lazer epilasyon uygulaması istenen bölgedir. çoğu kadın tüm genital bölgeye lazer epilasyon uygulaması istemektedir. Lazer epilasyon bu bölgeye 10 dakika kadar kısa zamanda uygulanır.

Ağrı Olur Mu?

Sanıldığının aksine lazer epilasyon sırasında önemli derecede bir ağrı olmaz. Test atışları sırasında çok ağrı hissedilirse aralıklı buz torbalarıyla soğutma yapılarak ağrı duyulması önlenir. Tam ağrısızlık durumu istenirse, seanstan 1 saat önce lokal anestezik madde içeren kremler uygulanabilir. Fakat çoğunlukla buna gerek kalmaz. Bu derece bir ağrı çoğu kişide olmaz.

Kaç seans Gerekli?

Genelde 1,5-2 ay aralarla yapılan 6 seans yeterlidir. Bu bölgede en çok tercih edilen lazer cihazları alexandrite ve diode lazer cihazlarıdır. İki lazer tipide oldukça başarılıdır. Fakat cihazın markasından uygulanan merkeze kadar birçok faktör başarıyı etkilemektedir.

Yumurtalıklara Zararı Var Mı?

Genital lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara bir zararı yoktur. Zaten lazer cilt altı dokuya geçmez. Yumurtalıklar karın içinde bulunan organlardır. Lazerin bu seviyeye ve organlara ulaşması olanaksızdır. Ulaşsa bile lazer zararlı bir enerji değildir. Bu nedenlerle lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara bir etkisi yoktur. Genital bölgede lazer epilasyon tedavi amacı ile de kullanılabilir. Genital bölgede kıl batması bazı kadınların adeta korkulu rüyasıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir