Menü Kapat

Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer Epilasyon Sonuçları; Lazer epilasyon sonuçları kişinin cilt rengi, kıl yapısından etkilenir.

lazer epilasyon sonuçları
lazer epilasyon sonuçları

Lazer epilasyon uygulaması yapılan vücut bölgesi de önemlidir. Bazı bölgelerde lazer epilasyon daha başarılıdır ve daha hızlı sonuç alınır. Uygulama yapılan cihazlarda sonuçları etkiler. Bazen cihazın markası bile önem taşır. Lazer epilasyon uygulama parametreleri de önemlidir. Lazer epilasyon’un uzman kişiler tarafından yönetilmesi zorunludur. ülkemizde lazer epilasyon yapma yetkisi sağlık kuruluşlarına verilmiştir.

En İyi Sonuçlar

Lazer epilasyon koltuk altı, kasık, bikini ve genital bölgede daha başarılıdır. Bu bölgede deri diğer bölgelerden daha imcedir. Lazer epilasyon ince deri tabakasını geçerek kıl köküne daha kolay ulaşabilir. Sırt bölgesi kalın bir deri tabakasına sahiptir. Sırt lazer epilasyonunda derine inebilen lazer türleri, örneğin diode lazerler daha başarılıdır. Kılların koyu renkli olması lazer epilasyondan daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Kalın kıllar ince kıllara göre lazer epilasyona daha iyi yanıt vermektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Epilasyondan yaklaşık 15 gün sonra ilk sonuçlar gözlenmeye başlar. Kıllar dökülür ve bölgede 2 ay kadar kıl çıkmaz. Lazer epilasyon uygulamasından sonra her seansta %10-25 arasında bir tüy azalması beklenmelidir. Lazer epilasyon uygulamaları bir iki ay aralıklarla tekrarlanır. Her tekrar eden lazer seansında benzer azalma beklenmelidir. Her seanstan sonra tekrar büyüyen kıllar lazerden azda olsa etkilenmişlerdir. Bu yüzden daha ince ve daha açık renkli çıkarlar. Bazı alanların kılsız hale geldiği gözle görülmeye başlanır. Bacak gibi büyük bölgelerde bu daha açık fark edilebilir. Lazer epilasyon tüm vücut dikkate alındığında 6-8 seans gerekebilir. Bu rakamlar ortalama olup daha kısa ve daha uzun süren vakalar mevcuttur.

Kadın Erkek Sonuç Farklı Mı?

Kadınlarda lazer epilasyon erkeklerden daha başarılıdır. Erkek derisi kadın derisinden daha kalındır. Bu nedenle erkeklerde lazer enerjisi bazı bölgelerde köke zor ulaşır. Diode lazerler derine inen lazerlerdir. Erkek uygulamalarında diode lazerleri tercih eden klinikler artmıştır. İkinci neden ise testesteron hormonudur. Erkeklerdeki testesteron hormonu kıl büyümesini sağlayan asıl hormondur. Testesteron kadınlarda erkekte olduğundan daha azdır. Bu nedenle kadında lazer epilasyon daha başarılıdır. Kadınlarda epilasyonun en başarılı olduğu bölgeler ise koltuk altı, genital ve bacak bölgesidir. Alt bacak epilasyonu üst bacak ve kalçaya oranla daha başarılıdır. Yüz bölgesi de hormonsal nedenler bile altta yatsa doğru dozlarla uygulandığında lazerin başarılı olduğu bir bölgedir. Lazer epilasyon sonuçları bu şekilde özetlenebilir. Fakat size özel bir değerlendirme için formu doldurup doktorumuzla görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

Lazerin geleneksel klasik yöntemlere üstünlüğü nedir?

Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler, lazerin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kalıcı olması,yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi,özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir.

Hormon bozukluğu olan kadınlarda lazer epilasyon yapılır mı?

Hormon bozukluğunun en sık karşılaştığımız sebebi; polikistik over sendromu diye tanımladığımız aşırı tüylenme ve adet düzensizlikleri ile birlikte görülen hastalıktır. Böyle bir hastalık varsa sinin başlanması ve oluşmuş olan kılların lazer epilasyonla yok edilmesi en doğru yoldur. Tüm hormon bozukluklarında tıbbi öncelikli yapılmalıdır. Var olan tüyler lazer epilasyonla yok edilir.

Lazer güvenli midir?

Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru vakada doğru lazer tipi, uygun kıl rengi ve tipi, uygun lazer dozu seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazer epilasyon cihazları ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya ;ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Seans aralıkları yaklaşık 2 ay kadardır. Bazı bölgelerde özellikle yüz lazer uygulamalarında bu süre bir aydır. Lazerli epilasyon seanslarında her seferinde belli miktarda kılda azalma olur. Kıllar seyrekleşir. Bir miktar kıl incelir. Yaklaşık 6 seansın sonunda istenen başarı elde edilir. Lazer uygulamaları tıbbın birçok alanında kullanılmaya başlamıştır. Özellikle ameliyatlarda, göz hastalıklarında kullanılan lazerler geliştirilmiştir.

Hücresel düzeyde kullanılan lazerlerde vardır. Daha ileri çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca lazer cihazları cildin gençleştirilmesinde ve cilt izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan lazer çeşidi ise fraksiyonel lazerdir. Sitemiz lazer epilasyon aletleri, lazer epilasyon merkezleri ile ilgili güncel bilgileri size sunmaya çalışacaktır. Bu site kriterlerine uyan aşağıdaki adresleri daha fazla bilgi için önermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir