Menü Kapat

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon birçok vücut bölgesi için uygundur. En çok genital, koltukaltı, bacak ve yüz bölgesine uygulama yapılmaktadır.

Bu yöntemin birçok avantajı vardır. Lazer enerjisi sadece kılları etkiler. Bu nedenle lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Etraftaki deriye zarar vermez ve hızlıdır. Her lazer atışında birçok tüy etkilenir. Seans süreleri kısadır. örneğin koltuk altı lazer seansı 5 dakikadan kısa sürer. Bacaklara ortalama bir saatte uygulanır.

lazer epilasyon
lazer epilasyon

Lazer epilasyondan önce;

Lazer seansından önce dikkatli bir araştırma yapınız. Bu uygulamaları sadece sağlık kuruluşlarında yaptırabilirsiniz. Uzman doktorların çalıştığı lazer birimlerini tercih ediniz. Sağlık kuruluşu olmayan salon ve güzellik merkezlerinde lazer yapılması yasaktır. Gideceğiniz yere karar verdiyseniz uygulama öncesi şunlara dikkat ediniz:

  • Lazer seansından altı hafta öncesine kadar uygulama yapılacak alandaki kılları yolmayınız,
  • bölgeye ağda yapmayınız,
  • epilatör kullanmayanız. çünkü lazer kıl köklerine etkilemektedir.
  • Lazer uygulamasından önce güneşe maruz kalmayın. Bronzlaşmak amacıyla güneşlenmeyin. Bronzlaşmak riski arttırır, etkiyi azaltır.

Alexandrite lazer nedir?

Alexandirate lazer 755 nanometre dalga boyundaki ışınlardan oluşmaktadır.Bu dalga boyu kılın yapısında bulunan melanin pigmenti(siyah boya maddesi) tarafından yoğun şekilde emilen ışın demetlerini içerir. Bu sayede lazer epilasyonla amaçlanan kıl kökü tahribatı sağlanabilir. Alexandrite lazer daha çok kozmetik epilasyon olarak bilinen bölgelerde yani koltuk altı, bacak, bikini bölgesinde ve açık ten renkli kişilerde tercih edilir.

Diode lazer nedir?

Diode lazer 810 nm dalga boyundaki lazer ışınlarını içerir. Bu lazer ciltte alexandrite lazerden daha derine iner. Bu avantajı sayesinde sırt, yüz, omuz ve kol gibi kılların derin yerleşimli olduğu bölgelerde alexandrite lazerden daha başarılıdır. En çok tercih edilen lazerlerdendir.

Lazer epilasyon seansı;

Lazer epilasyon cihazı, lazer ışınlarını oluşturarak el aletine gönderir. El aleti yardımı ile bu enerji istenilen boyuttaki deri bölgesine aktarılır. Enerji kıl tarafından tutulur. Kıl kökünde çok kısa süreli 65 C kadar ısı oluşur. Buda kıl kökünü bir daha kıl oluşturmayacak şekilde tahrip eder.

Lazer uygulanacak alındaki kıllar traş makinesi yardımıyla kısaltılır. Islak mendille temizlenir. Uygulamadan önce koruyucu gözlükler takılır. Uygulama alanına soğuk uygulanır. Hava ve kontakt soğutma yapılabilir. Cilde lazer atışları yapılır. Uygulama alanının tamamına lazer atışları yapılmalıdır. Her atışta birçok kıl etkilenir.

Cildin verdiği reaksiyon uygulayıcı tarafından dikkatle gözlenir. Uygulama yapan teknisyenin tecrübesi önemlidir. Uygulayıcı istenmeyen reaksiyonları fark edebilmelidir.

Seans sonrası

Uygulama bitince size bölgeye uygulamak için buz paketleri verilir. Uygulama yapılan alana soğuk uygulaması oluşan reaksiyonları azaltır. Uygulama sonrası bölgeye nemlendirici özel kremler uygulanır.Aşırı kızarıklık oluşursa soğuk kompres aralıklı ve kısa süreli uygulanmalıdır. Kızarıklıklar kısa sürede geçer. Bölgeye nemlendirici kremler uygulanır. Kıllar iki hafta içinde tamamen dökülür. Altı hafta sonra takip eden seans yapılır. Yaklaşık 6 uygulama sonrasında kalıcı ve istenen sonuçlar elde edilir.

En İyi Epilasyon Hangisi?

Lazer aleti profesyonel kullanım için üretilmiştir. Evde kullanılan lazerli aletleri de üretilmiştir. Fakat etkinliklerinin son derece düşük olması nedeniyle piyasada ilgi görmemiştir. Bu işlem için kullanılan profesyonel aletler 3 tanedir. Sırasıyla Diode, alexandrite ve nd yag lazer aletleri olarak bilinir. Bizim merkezlerimizin hepsinde diode ve alexandrite lazerler bulunmaktadır. Size hangisi uygun ise ön değerlendirmeden sonra uygun olan lazer ile işleme başlanır. Doğru lazer aleti ile işe başlamak başarıyı arttırır. En etkili uygulama için kullanılan lazer dozları, yapan merkezin deneyimi gibi birçok şeyin bir arada olması gerekir.

Güncel Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatlarının internette yayınlanması engellenmektedir. Bu nedenle yayınlayamıyoruz. Fakat bize mail gönderirseniz size fiyatları bildirebiliriz. Uygulama fiyatlarından ziyade gideceğiniz merkezin profesyonelliği, kullandığı cihazlar ve uygulama prosedürleri daha fazla önemlidir. Bu işi yapan deneyimli kuruluşlara gitmeniz sizin için daha hesaplı olacaktır. Daha az seans ile tüylerden kurtulmak daha ekonomik olacaktır. Bizim merkezlerimizde paket fiyatlarda uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Kampanyaları

Biz kampanya uygulamalarına karşı değiliz. Bizim merkezlerimizde 6 seans paket fiyatlar uygulanmaktadır. Oldukça indirimli fiyatlar sunulmaktadır. Bizim karşı olduğumuz bitirme garantili lazer epilasyon kampanyalarıdır. Lazer uygulamalarından sonra %100 garanti bitecek sözü doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü %5-10’u geçmese de az miktarda tüy lazerden etkilenmeyecek kadar incelip kalabilir. Ayrıca bitirme garantisi ya da sınırsız lazer uygulamalarında gereksiz sayıda seans yapılır. Faydası olmayan bu seansların cilde zararı olabilir.

1 Comment

  1. Geri bildirim: 1 Lazer Epilasyon Sonuçları - 2 Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir