Bikini Genital Lazer Epilasyon

Bikini Genital Lazer Epilasyon

Bikini Genital Lazer Epilasyon; erkek ve kadında genelde geleneksel nedenler, özel nedenler ve bazı durumlarda ise zorunluluk nedeniyle yapılmaktadır. Grubumuzda hem kadınlara hem de erkeklere genital bölge lazer epilasyonu uygulanmaktadır.

Bikini Genital Lazer Epilasyon

Bikini Genital Lazer Epilasyon

Kadın Bikini Genital Lazer Epilasyonu

Genital ve bikini bölgesinde lazer epilasyon çok başarılıdır. Koltuk altından sonra en çok lazer epilasyon uygulaması istenen bölgedir. çoğu kadın tüm genital bölgeye lazer epilasyon uygulaması istemektedir. Lazer epilasyon bu bölgeye 10 dakika kadar kısa zamanda uygulanır.

Sanıldığının aksine lazer epilasyon sırasında önemli derecede bir ağrı olmaz. Test atışları sırasında çok ağrı hissedilirse aralıklı buz torbalarıyla soğutma yapılarak ağrı duyulması önlenir. Tam ağrısızlık durumu istenirse, seanstan 1 saat önce lokal anestezik madde içeren kremler uygulanabilir. Fakat çoğunlukla buna gerek kalmaz. Bu derece bir ağrı çoğu kişide olmaz.

Genelde 1,5-2 ay aralarla yapılan 6 seans yeterlidir. Bu bölgede en çok tercih edilen lazer cihazları alexandrite ve diode lazer cihazlarıdır. İki lazer tipide oldukça başarılıdır. Fakat cihazın markasından uygulanan merkeze kadar birçok faktör başarıyı etkilemektedir.

Genital lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara bir zararı yoktur. Zaten lazer cilt altı dokuya geçmez. Yumurtalıklar karın içinde bulunan organlardır. Lazerin bu seviyeye ve organlara ulaşması olanaksızdır. Ulaşsa bile lazer zararlı bir enerji değildir. Bu nedenlerle lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara bir etkisi yoktur. Genital bölgede lazer epilasyon tedavi amacı ile de kullanılabilir. Genital bölgede kıl batması bazı kadınların adeta korkulu rüyasıdır.

Sürekli oluşan kıl batmaları bazen genital bölgede apselere neden olur. Kıl kökü iltihapları ve apse bu bölgede çok ağrılıdır. Genital kıl batmalarının en iyi tedavisi lazerdir. Daha çok erkeklerde gözlenen fakat bazen kadınlarda da görülen bir kıl dönmesi hastalığı vardır. Bu hastalık pilonidal sinüs olarak bilinir. Kalçaların arasında kuyruk sokumu bölgesinde oluşan bir kıl kistidir. Bu hastalık oluşmadan bölgedeki kıllar yok edilirse iyi olur. Fakat hastalık oluşmuş ise ameliyat edilir. Ameliyat sonrası hastalığın tekrarını önlemek için lazer epilasyon uygulanmaktadır.

Erkek Genital Lazer Epilasyon

Erkek genital epilasyonu bazı durumlar için gereklidir. Genital bölgede batık ve batık sonrası apse oluşan kişiler vardır. Bunların tedavisi için genital epilasyon yapılabilir.

Aşırı şişman ve genital timizliğini yapamayan kişiler için uygulanabilir. Bakıma muhtaç kişiler için erkek genital lazer epilasyonu uygulanabilir. Erkek genital epilasyonu da kadın genital lazer epilasyon gibi başarılıdır. Testislerin üzerine uygulama yapılabilir. Uygulama sanıldığı kadar ağrılı değildir. Ortalama 6 seansta çok iyi sonuç alınır. Bölgedeki kılların jilet ile 5 gün kadar önce kısaltılması yeterlidir.

Kuyruk Sokumu Lazer Epilasyon

Kuyruk sokumu kalçaların arasındaki alandır. Kuyruk sokumu bölgesinde özellikle erkeklerde tüylenme genetik olarak vardır. Kuyruk sokumundaki bu doğal tüyler bazı kişilerde ters büyümeye başlarlar. Ters büyüme burada kılların toplanmasına zemin hazırlar. Kuyruk sokumunda apse oluşumuna neden olur. Bu içi kıl ile dolu bir apsedir. Kuyruk sokumu apsesi bir ya da birkaç yerden uç bularak deriye açılır. Bu hastalığa tıpta pilonidal sinüs adı verilir. Bu iltihaplı hastalığın tedavisi cerrahidir. Oluşan kist yerinden çıkarılır. Deri iki taraftan birleştirilir.

Bu hastalık ameliyat bile yapılsa tekrarlama riski olan bir hastalıktır. Hastalığın tekrar etmesini önlemenin yolu lazer epilasyondur. Kuyruk sokumundaki kıllar lazer epilasyon ile yok edilirse tedavi sağlanır. Bu amaçla kuyruk sokumuna lazer epilasyon uygulanır. Ortalama 6 seansta çok iyi yanıt alınır. Kişinin durumuna göre uygulama yapılan alan genişletilebilir. Uygulama 2 ay aralarla yapılır.

Oy ver!
[Total: 1 Average: 5]

“Bikini Genital Lazer Epilasyon” için 1 yorum

Ismail

Iyi calismalar erkek genital bolge icin seans fiyat ve cihaz bilgisi rica edebilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir