Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon denince  ilk akla gelen bölgeler sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, genital , kuyruk sokumu bölgeleridir.

Erkeklerde tüm vücuda epilasyon yapılabilir. Bizim merkezlerimizde erkek lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamalar için tüm merkezlerimizde diode lazer bulunmaktadır.

erkek lazer epilasyon sonrası

erkek lazer epilasyon sonrası

Sakal Üstü

Sakal üstü lazer epilasyon uygulamaları kişinin ihtiyacına göre yapılan uygulamalardır. çoğu erkek bu bölgedeki kılları klasik yöntemlerle almaktadır. En çok kullanılan yöntem berberlerde iple almadır. Cımbız diğer sık kullanılan yöntemdir. Bu yöntemlerden sıkılan kişiler günümüzde lazer epilasyonu tercih etmektedir. Lazer epilasyon sakal üstünde kalıcı sonuçlar sağlayan epilasyon yöntemidir. Tüm yüz bölgesinde olduğu gibi sakal üstü bölgesinde diode lazer yöntemini öneriyoruz.

Diode lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki tüyler kısaltılır. Kısaltmadan sonra sakal üstü çizgisi oluşturulur. çizgi beyaz makyaj kalemi ile çizilir. Bu şekle aynada bakıp onay alındıktan sonra lazer epilasyon işlemine başlanır. Lazer epilasyon sakal üstü uygulaması 10 seansa kadar yapılabilir. İşlemden sonra kılların dökülmesi beklenir. Cımbızla bu kıllar yolunmamalıdır. Seans aralıklar yaklaşık 1 aydır.

Sırt Bölgesi

Sırt kıllanması birçok erkekte gözlenen genetik bir tüylenmedir. Bazen sırt bölgesinde tüylenme aşırıdır. Kişinin sosyal hayatını etkileyebilir. Bu durumlarda erkekler bu tüyleri azaltmak isterler.

Sırt tüylerini azaltama ve seyreltme lazer epilasyon yöntemi ile mümkündür. Sırt bölgesine yapılan uygulamalarda sıfır tüy hedefi koymak doğru olmaz. çok iyi sonuçlarda bile bir miktar ince tüy kalabileceğini bilmelisiniz. Sırt derisi kalın bir deridir. Kıl kökleri ise cildin altlarına yerleşmiştir. Bu nedenle bu bölgeye kadar ulaşabilen lazer cihazları ile epilasyon yapılmalıdır. Bu lazer cihazı diode lazer cihazıdır. Bu nedenlerle biz sırt bölgesinde diode lazer epilasyon yöntemini uyguluyoruz.

Sırt bölgesinde ortalama 6 seans çoğunlukla yeterli olur. Daha ileri sonuçlar alınmak istenirse bu sayı 10 seansa kadar çıkabilir. Fakat bizim gözlemimiz çoğunlukla 6 seans yeterlidir. özellikle sosyal açıdan önemli rahatlama sağlayan bir lazer epilasyon uygulamasıdır.

Göğüs Bölgesi

Göğüs bölgesinde erkekte genetik kökenli tüylenme gözlenir. Kadında göğüste yaygın kıllanma her zaman hormonal kökenlidir. Göğüs lazer epilasyon uygulamaları her iki cinste de başarılıdır.

Çoğu erkek göğüsteki kılları azaltmak için ya da seyreltmek için lazer epilasyon uygulatır. Çoğunun amacı tüylerin tamamen yok olması değildir. Bu nedenle kişinin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenir. 6-10 seansa kadar uygulama yapılabilir. Bazen 3-4 seansın yaptıran kişinin ihtiyacına karşıladığını söyleyebiliriz. Göğüs bölgesi sırt bölgesine göre daha başarılı sonuçların alındığı bölgelerden biridir. İşlemden 4-5 gün önce göğüs kıllarını kısaltmanız ve seansa hazır gelmenizi öneririz.

Oy ver!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir