Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer Epilasyon Sonuçları

Lazer Epilasyon Sonuçları; Lazer epilasyon sonuçları kişinin cilt rengi, kıl yapısından etkilenir.

Lazer epilasyon uygulaması yapılan vücut bölgesi de önemlidir. Bazı bölgelerde lazer epilasyon daha başarılıdır ve daha hızlı sonuç alınır. Uygulama yapılan cihazlarda sonuçları etkiler. Bazen cihazın markası bile önem taşır. Lazer epilasyon uygulama parametreleri de önemlidir. Lazer epilasyon’un uzman kişiler tarafından yönetilmesi zorunludur. ülkemizde lazer epilasyon yapma yetkisi sağlık kuruluşlarına verilmiştir.

Lazer epilasyon koltuk altı, kasık, bikini ve genital bölgede daha başarılıdır. Bu bölgede deri diğer bölgelerden daha imcedir. Lazer epilasyon ince deri tabakasını geçerek kıl köküne daha kolay ulaşabilir. Sırt bölgesi kalın bir deri tabakasına sahiptir. Sırt lazer epilasyonunda derine inebilen lazer türleri, örneğin diode lazerler daha başarılıdır. Kılların koyu renkli olması lazer epilasyondan daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Kalın kıllar ince kıllara göre lazer epilasyona daha iyi yanıt vermektedir.

Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Epilasyondan yaklaşık 15 gün sonra ilk sonuçlar gözlenmeye başlar. Kıllar dökülür ve bölgede 2 ay kadar kıl çıkmaz. Lazer epilasyon uygulamasından sonra her seansta %10-25 arasında bir tüy azalması beklenmelidir. Lazer epilasyon uygulamaları bir iki ay aralıklarla tekrarlanır. Her tekrar eden lazer seansında benzer azalma beklenmelidir. Her seanstan sonra tekrar büyüyen kıllar lazerden azda olsa etkilenmişlerdir. Bu yüzden daha ince ve daha açık renkli çıkarlar. Bazı alanların kılsız hale geldiği gözle görülmeye başlanır. Bacak gibi büyük bölgelerde bu daha açık fark edilebilir. Lazer epilasyon tüm vücut dikkate alındığında 6-8 seans gerekebilir. Bu rakamlar ortalama olup daha kısa ve daha uzun süren vakalar mevcuttur.

Kadınlarda lazer epilasyon erkeklerden daha başarılıdır. Erkek derisi kadın derisinden daha kalındır. Bu nedenle erkeklerde lazer enerjisi bazı bölgelerde köke zor ulaşır. Diode lazerler derine inen lazerlerdir. Erkek uygulamalarında diode lazerleri tercih eden klinikler artmıştır. İkinci neden ise testesteron hormonudur. Erkeklerdeki testesteron hormonu kıl büyümesini sağlayan asıl hormondur. Testesteron kadınlarda erkekte olduğundan daha azdır. Bu nedenle kadında lazer epilasyon daha başarılıdır. Kadınlarda epilasyonun en başarılı olduğu bölgeler ise koltuk altı, genital ve bacak bölgesidir. Alt bacak epilasyonu üst bacak ve kalçaya oranla daha başarılıdır. Yüz bölgesi de hormonsal nedenler bile altta yatsa doğru dozlarla uygulandığında lazerin başarılı olduğu bir bölgedir. Lazer epilasyon sonuçları bu şekilde özetlenebilir. Fakat size özel bir değerlendirme için formu doldurup doktorumuzla görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

Oy ver!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir