Saç Ekimi İstanbul

Saç Ekimi İstanbul

Saç Ekimi istanbul; İstanbul’da saç ekimi düşünüyorsanız size önerimiz bilindik bir kurumda yaptırmanız. Çünkü bu uygulama uzun süren ve fazlaca incelikleri olan bir işlem. Bu nedenle doktorların bizzat işlemin içinde olduğu merkezler veya hastaneleri öneriyoruz. Saç ekimi İstanbul için ilk tercihimiz ve önerimiz; Acıbadem Fulya Hastanesidir.

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ektirme düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Size saç ekimi nasıl olduğu konusunda detaylı bilgi vereceğiz.  Tüm dünyada en çok iki teknik kullanılmaktadır. Bu tekniklerden son yıllarda en çok FUE tekniği kullanılmaktadır. Her iki yöntemde başarıyla kullanılan yöntemlerdir.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi

FUE yöntemi ile saç ekimi günümüzde en çok uygulanan saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde ense bölgesinden özel aletlerle tek tek saç kökleri alınır. Bu arada ekim yapılacak alana ekim için alınan saç köklerini ekmek için kanallar açılır. Bu minik kanallara ekim için hazırlanmış kökler tek tek yerleştirilir. Bu saç ekim yöntemine FUE (Foliküler ünite Ekstraksiyonu) adı verilir. FUE denmesinin nedeni saç köklerinin ense bölgesinden tek tek alınmasından kaynaklanır.

FUT Tekniği ile Saç Ekimi

FUT tekniği de kullanılabilen bir yöntemdir. FUT saç ekim tekniğinde ensenin üstünde ve kulaklar hizasındaki saçlı deri alanından şerit şeklinde deri parçası çıkarılır. Geride kalan alan cerrahi olarak dikilir. çıkarılan deri parçasından saç kökleri tek tek ayrılır. Bu ayırma işlemi ince ve nazik bir çalışma gerektirir. çoğu zaman saç köklerini ayırmak için mikroskop kullanılır. Bu arada ekim yapılmak istenen bölge hazırlanır. Saç ekimi yapılacak alana saçların yerleştirileceği minik kanallar açılır. Ayrıştırılan saç kökleri ekim yapılacak alandaki bu kanalcıklar ekilir.

Saç ekimi fiyatları İstanbul

Saç ekimi fiyatları ekilecek alana ve ekilebilen kök sayısına göre değişmektedir. Birçok hastane ve merkezde fiyatlar birbirine yakındır. Saç ekimi hastane ya da tıp merkezlerinde yapılabilen bir uygulamadır. Bunun dışındaki merkezlerde yaptırmanızı önermiyoruz. Bu nedenle önerdiğimiz telefonları arayarak fiyat alabilirsiniz. Saç ekimi fiyatı ücretsiz ön görüşme sonrası size söylenir. Acıbadem Saç Ekimi istanbul Fulya hastanesinde 5000 tl civarında seans ücreti alınmaktadır. Saç ekimi İstanbul için daha fazla bilgi almak ve ücretsiz doktor görüşmeleri için lütfen yandaki formu doldurunuz.

Saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Saç ekimi sonrası oluşacak sorunları önlemek için size verilen yazılı ve sözlü önerilere uyumanız gereklidir. Saç ekimi sonrası verilen antibiyotikler aksatmadan düzenli kullanılmalıdır. Bazen ekilen bölgede, alın, göz kapaklarında ödem oluşabilir. ödem oluşmasını önlemek için anti histaminikler önerilir. Bu ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Şişlik oluşumunu önlemek için yatarken baş yukarıda tutulmalıdır. Bunun için yatarken 2-3 yastık kullanılır. öne eğilerek iş yapmak ödeme neden olabilir. Bu tür işler yapılmamalıdır. İlk birkaç olanak varsa evde istirahat iyi olur. çalışmak zorunda iseniz aşırı efor gerektiren işlerden en azından 2 gün uzak durmalısınız. Saç ekim ekibinin önerisi doğrultusunda saç bakım ve temizliği yapılmalıdır. Saçlar ekimden sonraki ilk üç gün yıkanmaz. Yıkama tarif edilen şekilde yapılır. Saçların yıkanması özel şampuanlarla yapılmalıdır. Sonrasında nemlendiriciler sürülmelidir. Ekilen saçlara zarar verecek şapkalar giyilmemelidir. Bölgenin havalanmasını bozacak şekilde kapatılmaması gerekir. Saç ekimi ekibinin önerilerine uyulursa genelde sorun yaşanmaz.

Saç ekimi sonuçları

Saç ekimi uzun zamandır uygulanan bir operasyondur. Hastane veya tıp merkezi gibi sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Uzman doktorların yönettiği ekipler tarafından uygulanırsa başarı oranları son derece yüksektir. Ekilen saçlar tekniğine göre uygulanırsa bir daha dökülmez. Saç kökleri enseden alınır. Enseden alınan saçlar ile kalıcı ekim sağlanabilmektedir.

Saç ekiminin tam sonucu 2 ay ile 1 yıl arasında alınmaktadır. Ekilen saçların evreleri farklı olduğundan bu süre değişmektedir. Ortalama 6 ay sonra sonuçlar net olarak görülmeye başlanır. Ekilen saçların tutması kadar doğal görünmesi de önemlidir. Bu nedenle saçı eken ekip ve saç ekilen yer önemlidir. İstenmeyen görüntüler örneğin çim adam görünümü oluşmamalıdır. Bunu önlemenin en iyi yolu yasal olarak önerilen profesyonel sağlık kuruluşlarında Saç ekimi yapılmasıdır.

Kaş ekimi

Kaş ekimi saç ekimi için uygulanan FUE tekniği ile yapılmaktadır. Kaş estetik şekilde çizilip hazırlanır. Ense bölgesinde belli bir alandaki saçlı bölge kısaltılır. Kısaltma sonrası FUE tekniği ile saçlar tek tek bölgeden alınır. Bu kökler mikroskop altında hazırlanır. Kaş bölgesinde ekim yapılacak alanlar belirlenir. Bu alanlara küçük kanallar açılır. Kanallara hazırlanan kökler ekilir. Kaş ekimi oldukça başarılı bir yöntemdir. Kaş ekimindeki en önemli nokta kaş ekim yönünü iyi ayarlamaktır. Kaşlar normalde cilde neredeyse paralel dururlar. Kaş kılları orta hatta yakın bölgelerde cilde dik çıkar. Yukarı kaş bölgelerinde yönleri aşağı dönüktür. Aşağı kaş bölgesinde ise kıllar biraz yukarı dönük uzarlar. Bu nedenle titiz bir çalışma gerektirir. Doğal bir görünüm elde edilmesi önemlidir. Bunun için kaşın doğal durumu göz önünde tutularak ekim yapılmalıdır.

Sakal favori ekimi

Sakal ekimi daha çok hiç sakalı olmayan kişilere uygulanır. çok seyrek sakalı olan kişilerde sakal ektirmek istemektedir. Sakal ekimi için en çok FUE tekniği kullanılmaktadır. Bu teknikte ense ve kulak üstü bölgesinden kıllar alınır. Alınan bu kıllar ekim alanına açılan kanallara ekilir. Sakal ve favori ekimi başarılı uygulamalardır. Ekilen kılları etraftaki doğal kıllardan ayırmak neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle sakal ve favori ekilen alanlar son derece doğal görünmektedir. Sonuçların görülmesi için iki ay kadar beklenmelidir.

Acıbadem Saç Ekimi

Oy ver!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir