Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi sağlam saçlı deri bölgesinden alınan saç köklerinin saç olmayan deri bölgesine ekilmesi işlemidir. En çok iki kulak çizgisi arasında ense üstündeki bölgeden saç alınmaktadır. Alınan saç kökleri saçsız bölgeye ekilir. Saç ekimi kurallarına uygun ekiplerce yapılırsa doğal saç görünümünü bozmaz. Bu nedenle saç ekimi yapılan merkez ve saç ekimi yapan ekip önemlidir.

 

Saç ekiminde tüm dünyada iki teknik kullanılmaktadır. FUE (Foliküler ünite Ekstraksiyonu) ve FUT (Foliküler ünite Transferi) teknikleri olarak bilinen bu teknikler başarılı saç ekim teknikleridir.

Saç ekimi konusunda en çok sorulan sorulara aşağıdadır. Merak ettiğiniz detaylar ve size özel değerlendirmeler ücretsiz yapılmaktadır. Merkezlerde uzman doktorlardan daha detaylı bilgi almanızı öneririz. Randevu için sağda görülen saç ekim merkezi telefonunu arayınız.

Ekilmiş saçlar ne zaman çıkmaya başlar?

Saç ekim işlemi sonrası ekilen saçlar yavaş yavaş uzamaya başlar. Bu uzama 1 aya kadar devam eder. Bu süreci dökülme dönemi izler. 1-3 ay sonra ekilen köklerden saçlar tekrar çıkmaya başlar. Tam anlamıyla tatmin edici görüntü oluşması 1 yıla kadar uzayabilir. Bunun nedeni ekilen saçların evreleridir. Saçlar ekildiğinde farklı evrelerdedir. Büyüme evresindeki saç ne kadar fazla ise bu süre o kadar kısa olur.

Ekilen saçlar ileride dökülür mü?

Dökülmez. Bunun nedeni ekilen saçların ense bölgesinden alınmasıdır. Ense bölgesindeki saçlar genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmıştır. Enseden alınıp üst bölgeye ekildiğinde bu kodlama değişmez. Bu yüzden ekim yapılan saçlar dökülmez.

Saç ekimi operasyonu ne kadar sürer?

Saç ektirme işleminin süresi ekilecek saç miktarına göre değişir. Saç ekim yapılacak alanın genişliği süreyi belirler. Küçük bir alan ise birkaç saatte bitebilir. 3000 kök ekimi yaklaşık 6 saat sürer. Ortalama 3-8 saat süren bir işlemdir denebilir. Bu süre içinde aralar verilerek sizin ve ekibin dinlenmesi sağlanır.

Saç Ekimi işlemi sırasında acı olur mu?

Olmaz. çünkü saç ekimi işlemi sınırlı uyuşturma altında yapılan bir işlemdir. Kafa derisinin duyusunu sağlayan sinirler vardır. Bu duyu sinirlerinin çıkış bölgelerine lokal anestezik ilaçlar uygulanır. Bu uygulama sonrası blok oluşur. Yani ekim yapılan ve saç alınan tüm bölge uyuşur. Bu nedenle ağrı duyulmaz. Uzun süren işlemlerde ağrı duyulursa sınırlı uyuşturma tekrarlanabilir.

Saç ekiminden sonra ağrı olur mu?

Saç ekilen ve alınan bölgede bazen ağrı olabilir. Bu ağrı şiddetli değildir. Hafif sızlama şeklinde ağrılar olabilir. Ağrı genelde ilk saatlerde olur. Bazen birkaç gün sürebilir. Ağrı olmasını önlemek için önerilen ağrı kesicileri kullanmanız yeterli olur.

Saç ekimi başarısız olur mu?

Saç ektirme işlemi iyi planlanmış ve ekim tekniği doğru uygulanmış ise ekim başarılıdır. Bu nedenle ekim ekibini uzman doktorlar yönetmelidir. örneğin fark edilmeyen dermatolojik bir hastalık saç ekiminin başarısız olmasına neden olabilir. Bu nedenle uzman doktor saç ekimine karar vermeli ve planlamalıdır.

Saç ekimi nerede yapılır?

Bu yöntem hastane ve cerrahi tıp merkezlerinde yapılabilmektedir. Bu merkezlerde plastik cerrah veya dermatoloji uzmanlarının yönettiği ekipler tarafından ekim yapılabilmektedir.

Oy ver!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir