Menü Kapat

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Lazer epilasyon vücudun birçok bölgesine uygulanabilir.

Lazer epilasyon göz bölgesine uygulanmaz. Lazer epilasyon kaşlara da uygulanmaz. Kaş arası aşırı kıllı ise lazer epilasyon uygulanabilir. Bu bölgeler haricinde vücuttaki istenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon hakkıda ;  Tüm vücut için bölge bölge lazer epilasyon uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz. Kadınlarda en çok lazer epilasyon uygulanan bölgeler hangileri? Erkeklerde en çok Lazer epilasyon uygulanan bölgeler hangileri? Sorularını yanıtlayacağız. Lütfen ilgilendiğiniz bölge için linki tıklayın. Bu sayfada size daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon uygulaması
Tüm Vücut Lazer Epilasyon uygulaması

Tüm Vücut Lazer Epilasyon için iyi bir aday mısınız?

Eğer kıllarınız kalın ve siyah ise lazer epilasyon için şanslısınız. Deri renginiz açık ise lazer epilasyon için daha iyi bir aday olursunuz. Lazer epilasyon için kadın olmak avantajdır. Derinin ince olduğu bölgelere epilasyon yaptıracaksanız avantajlısınız. Bu bölgeler koltuk altı ve genital, bikini bölgeleridir. Bacaklar lazer epilasyona iyi yanıt veren bölgelerdir.

Lazer epilasyon seans öncesi neler yapmalıyım?

Tüm vücut lazer epilasyon; Son altı hafta içinde bölgedeki kılları almayınız. Ağda, cımbız, epilatör gibi yöntemleri son 6 hafta içinde kullanmamış olmalısınız. Lazer epilasyon kıl üzerinden ve kökteki melanin üzerinden etki eder. Bu nedenle kökler doğal haliyle yerinde olmalıdır. Son bir ay içinde güneşlenmemiş ve solaryuma girmemiş olmalısınız.

Lazer epilasyon öncesi bronzlaştırıcı kremler kullanmayınız. Ten renginiz doğal renginizde olmalıdır. Uygulama yapılacak bölgedeki kıllara beyazlaştırıcı, sarartıcı veya koyulaştırıcı maddeler uygulamayın. Seansa gelirken uygulama yapılacak alana yağlı kremler, parfüm veya makyaj malzemesi sürmeyin. Sürdüyseniz bile seans öncesi temizlemeyi unutmayın. Son 15-20 gün içinde bölgeye soyucu kremler sürmeyiniz. Kimyasal peeling veya bitkisel peelingler uygulamayınız. Seanstan 4 gün önce bölgedeki kılları jilet ile kendiniz kısaltabilirsiniz.

Lazer epilasyon seans sonrası neler yapmalıyım?

Lazer epilasyon seansından hemen sonra teknisyenlerin verdiği buz torbalarını aralıklı olarak 5-10 dakika kadar bölgeye uygulayın. Buz uygulaması derinizde oluşan reaksiyonları sakinleştir. Olabilecek yan etkileri önler. Bölgeye nemlendirici kremler uygulayabilirsiniz. Nemlendirici kremleri abartılı sürmeyiniz. Derinizin havalanmasına engel olmayacak şekilde film tabaka halinde krem sürebilirsiniz.

Seanstan Sonraki İki hafta

Lazer epilasyon seansından sonraki iki hafta içinde güneşlenmeyin iz ve solaryuma gitmeyiniz. Güneş altında kalmak zorunda kalırsanız 50 faktörlü, yoksa en az 30 faktörlü güneş koruyucuları ile lazer epilasyon yapılmış bölgeyi koruyunuz. Lazer epilasyon yüz bölgesine yapılmış ise geniş kenarlıklı şapka takın.

Lazer epilasyon yapılan bölgeye sıcak su uygulamasından sadece 48 saat kaçınınız. Bu süre içinde ılık ve soğuk su ile bölgenin temasında hiçbir sakınca yoktur.

Güneşlenmeyin

Lazer epilasyon seansından diğer seansa kadar bronzlaşmayınız. Bronz tende lazer epilasyon yapılamayacağından bir sonraki seansınız ertelenmek zorunda kalacaktır. Lazer seansından sonra 15 gün içinde peeling gibi kimyasal soyucular veya kese gibi mekanik cilt soyucu işlemler önerilmez.

Kıllar Ne zaman Dökülecek

Lazer epilasyondan sonraki bir iki hafta içinde kıllar kendiliğinden dökülür. Kılları ağda veya cımbız ile almayınız. Kendiliğinden dökülme için sabırlı olmalısınız. Her seansta %10 ile %25 arasında bir tüy azalması beklenir. Bir sonraki seans için yüz bölgesinde 1 ay vücut bölgelerinde ise 2 ay bekleyin. Lazer epilasyon merkezini, gideceğiniz tarihten en az bir hafta önce arayarak randevu alınız. Randevudan 4 gün önce bölgedeki kılları jilet ile kısaltınız.

Lazer epilasyon için hangi lazer cihazlarını öneriyorsunuz?

Biz yaptıracağınız bölgeye, cilt renginize, kılların kalınlığına göre farklı lazerleri öneriyoruz. Size hangi lazer cihazının uygun olduğuna konunun uzmanları karar vermelidir. Bu uzmanları sağlık kuruluşlarında bulabilirsiniz. Biz en çok diode lazer ve alaexandrite lazer cihazlarını kullanıyoruz ve öneriyoruz.

Kontrol seansı Lazer epilasyon için gerekli midir?

Gerekli değildir. Kurallara uygun olarak yapılmış Lazer epilasyon uygulaması için kontrol seansına gerek yoktur. Lazer epilasyon uygulaması yapılırken tüm bölge taranır. Boş alan bırakılmaz. Bu nedenle aynı bölgenin kontrol seansı adı altında tekrar taranması gerekmez. Kontrol seansı kılın normal döngüsünü bozar. Kontrol seansı lazer epilasyonun başarısını olumsuz etkiler.

diode lazer uygulamas
diode lazer uygulaması

Bronz ciltlerde lazer epilasyon yapılması doğru mudur?

Doğru değildir. Nd yag lazerde dahil olmak üzere bronz ciltlerde hiçbir lazer epilasyon cihazı kullanılamaz. Bronz ciltlerde tetiklenmiş ve yoğun melanin aktivitesi vardır. Cildin normal renginin doğal koyuluğu başka şeydir. Bronzlaşmış ten ise çok farklı bir şeydir. Bu ayrımın farkında olmayan bazı kimseler örneğin Nd yag lazerin bronz tende kullanılabileceğini iddia etmektedirler. Bu uygulamanın yanlış olduğunu ve risk aldığınızı hatırlatmak isteriz. Biz bronzlaşmış deride hiçbir lazer epilasyon yöntemini önermiyoruz. Derinin normal rengine gelinceye kadar beklenmesi gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz.

Lazer epilasyon sırasında canım yanar mı?

Lazer epilasyon sırasında dayanılmayacak bir ağrı oluşmaz. Kıl köklerinde elektriklenme ya da hafif batma şeklinde bir acı duyulur. Acı lazer atışından hemen sonra kaybolur. Uygulama sırasında, önce ve sonrasında soğuk uygulaması yapılarak bu his minimum seviyeye indirilir. Bazı hassas kimselerde ise seans öncesi ağrı kesici kremler bölgeye uygulanabilir. Bir saat önce uygulanan bu kremler acıyı neredeyse tamamen yok eder.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Tüm Vücut Lazer Epilasyon uygulamalarında Lazer epilasyon göz çukuru ve burun içi hariç her bölgeye uygulanabilir. Kulak lazer epilasyon uygulamalarında kulak yolu pamukla kapatılabilir. Kaşlara lazer epilasyon uygulanmaz. Dövme olan bölgelere lazer epilasyon uygulanmaz. Dövmeyi lazer epilasyon bozar ve cilt yanabilir. Benlerin üzeri kapatılarak üzerlerine lazer atışı gelmesi önlenir. Benlerin üzerine gelmedikçe etrafa lazer epilasyon işlemi uygulanmasının zararı yoktur.

Lazer epilasyon için uygun kişi miyim?

Lazer epilasyon 18 yaşını bitirmiş kişilerde uygulanabilir. Reşit olmayan ve ergenlik sürecinin tam bitmediği dönemde yapılmasını doğru bulmuyoruz.

Lazer epilasyon hangi durumda uygulanmaz?

Tüm vücut lazer epilasyon uygulamalarında, Beyaz veya çok açık renkli kıllarınız varsa lazer epilasyon için uygun aday değilsiniz anlamına gelir ve size lazer epilasyon uygulanamaz. Sadece ayva tüyleriniz varsa lazer epilasyon muhtemelen etkili olmayacaktır. Uygulama bölgesinde derinizde iltihap varsa uygulama yapılmamalıdır. Uçuk diğer adıyla herpes enfeksiyonu geçiriyorsanız lazer epilasyon bu bölgeye yapılamaz. Bronz kişilerde lazer epilasyon yapılmaz.

Romatizma hastalığı için altın tedavisi görüyorsanız lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Sedef hastalığı olan kişilerde önerilmez. Vitiligo hastalığı olanlarda yapılmasını önermiyoruz. Gebelikte lazer epilasyon yapılmaz. Emzirme dönemi bitene kadar beklenmelidir. Dövme ve benlerin üzerine lazer epilasyon uygulanmaz. Son 6 ay içinde roacutan isimli akne ilacını kullanmış iseniz lazer epilasyon ertelenir.

Hormon bozukluğu olan kişilere lazer epilasyon yapılır mı?

Hormon bozuklukları tedavi edilmesi gereken hastalıklardır. Kadınlarda en sık gözlenen ve hormon bozukluğu olarak bilinen durum polikistik over hastalığıdır. Polikistik over hastalığında yumurtalıklardaki şeker metabolizma bozukluğu çok sayıda yumurtalık kistine neden olmaktadır. Küçük fakat çok sayıdaki bu kistler testesteron hormonu üretir. Yumurtlama bozulur ve adetler düzensizleşir.

Tüm bu olaylar tüylenmeye neden olmaktadır. Polikistik over hastalığının tedavisi vardır. Kadın hastalıkları uzmanı bu konuda size yardımcı olabilir. Polikistik over hastalığının tedavisi başlatılır. Lazer epilasyon uygulaması da beraberinde yapılabilir. Sakıncası yoktur. Hastanın psikolojisine faydası olur.

Lazer epilasyon seansı ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulaması çok hızlıdır. Küçük bölgeler neredeyse göz açıp kapayıncaya kadar biter. Genital ve bikini bölgesinin tamamen taranması 10 dakika sürer. Koltuk altı seansı 3-5 dakikada biter. Bacak gibi geniş alanlar bile 1 saat sürmektedir.

7 Comments

  • admin

   Daphne Lazer Merkezleri🌿.
   🌿Ankara🌸 05330839603 .
   🌿Ataşehir🌸 05333803302
   🌿Atakent🌸 05333803357
   🌿Bağdat Cd 🌸 05333803312
   🌿Bakırköy 🌸 05333804243
   🌿Beylikdüzü 🌸 05333803319
   🌿Etiler 🌸 05333804256
   🌿Fulya 🌸 05333803379
   🌿Kadıköy 🌸 05333803372
   🌿Kocaeli🌸 05330839628

  • admin

   Daphne Lazer Merkezleri🌿.
   🌿Ankara🌸 05330839603 .
   🌿Ataşehir🌸 05333803302
   🌿Atakent🌸 05333803357
   🌿Bağdat Cd 🌸 05333803312
   🌿Bakırköy 🌸 05333804243
   🌿Beylikdüzü 🌸 05333803319
   🌿Etiler 🌸 05333804256
   🌿Fulya 🌸 05333803379
   🌿Kadıköy 🌸 05333803372
   🌿Kocaeli🌸 05330839628

 1. Geri bildirim: Bacak Lazer Epilasyon Uygulaması - Daphne Lazer Epilasyon Merkezleri

 2. Geri bildirim: Tüm Vücut Lazer Epilasyon, Fiyatları, Paketler, Kampanyalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir